Strona główna / Poradnik / Podziały nieruchomości
pomiary geodezyjne

Podziały nieruchomości

Nieruchomość to nie tylko działka, ale również budynki. Zatem wykonuje się zarówno podziały działek, jak i wydzielenie lokali lub podział budynku. Najczęstszym zadaniem, przed jakim stają geodeci jest jednak geodezyjny podział działki. Przed przystąpieniem do czynności podziałowych należy przemyśleć jak najkorzystniej podzielić daną działkę.

Podział działki – przebieg

Każda nowo wyznaczana działka musi mieć dostęp do drogi publicznej. Można to uczynić poprzez przemyślane sporządzenie wstępnego projektu podziału. Dostęp do drogi można zapewnić nie tylko przez wydzielenie osobnej działki. Można ustanowić służebność zapewniającą prawo przejazdu każdoczesnemu właścicielowi.

Jeśli zdecydujecie się Państwo na powierzenie tego zadania naszej pracowni geodezyjnej, dołożymy wszelkich starań, aby podziały nieruchomości zostały wykonane zgodnie z Państwa oczekiwaniami, a jednocześnie tak, aby kolejni użytkownicy działek nie ponosili konsekwencji z tytułu źle przemyślanego podziału. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą geodezyjnej obsługi inwestycji

W jakich sytuacjach przeprowadza się geodezyjny podział działki?

Dzięki wykonaniu geodezyjnego podziału działki możliwe jest uzyskanie kilku mniejszych gruntów z jednego dużego. Oczywiście tego zadania może podjąć się wyłącznie wykwalifikowany geodeta, który po ukończeniu czynności, nada parcelom osobne oznaczenie w ewidencji. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, każda geodezyjnie podzielona nieruchomość musi mieć dostęp do drogi.

Sam proces geodezyjnego podziału działki trwa od kilku do kilkunastu tygodni. Czas uzależniony jest przede wszystkim od dyspozycyjności geodety oraz właścicieli sąsiednich parceli, którzy muszą wyrazić zgodę na przeprowadzenie podziału.

Kontakt

lokalizacja Siedziba firmy
81-173 Gdynia,
Benisławskiego 17c/8
lokalizacja Biuro
81-188 Gdynia
Unruga 36/11
telefon Telefon: 502 043 109
E-mail: jciszelski@wp.pl

Zachęcamy do zapoznania się z ofertę i kontaktu
telefonicznego bądź drogą mailową. Chętnie udzielimy
odpowiedzi na postawione pytania.

Formularz kontaktowy