Strona główna / Poradnik / Geodezyjna mapa do celów projektowych
Oferta - Geonet

Mapy geodezyjne do celów projektowych – krótki poradnik

Mapy do celów projektowych to najczęściej zamawiane usługi. Ten typ map służy do nanoszenia przez projektanta obrazu całej inwestycji. Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem!

Mapy geodezyjne

Na mapach geodezyjnych znajdą się wszystkie elementy budowy:

  • budynki,
  • przyłącza wodne,
  • elementy kanalizacji sanitarnej,
  • elementy kanalizacji deszczowej,
  • przyłącza gazowe,
  • przyłącza elektryczne,
  • przyłącza telekomunikacyjne.

Mapa do celów projektowych zazwyczaj sporządzana jest w skali 1:500 lub 1:1000. Jej celem jest weryfikacja ewidencji gruntów zgodnie ze stanem faktycznym. Mapa ewidencyjna zgodna z pomiarami wykonywanymi w terenie jest niezbędna, żeby uzyskać pozwolenie na budowę. Zwykle wykonuje się dwie wersje – „analogową” na folii, jakiej wymaga oficjalna dokumentacja, oraz cyfrową, na której pracuje architekt. Dla indywidualnych zleceń tworzymy mapę 3D. Mapy geodezyjne w wersji cyfrowej przekazujemy w popularnych formatach DWG, DXF, DGN.

Mapy sytuacyjno-wysokościowe

Mapa sytuacyjno-wysokościowa różni się od mapy zasadniczej tym, że zawiera bardziej szczegółowe i aktualne informacje, dotyczące przestrzennego rozmieszczenia elementów ewidencji tzw. obiektów ogólnogeograficznych. Sporządza się ją bezpośrednio przed rozpoczęciem prac projektowych. W mapach sytuacyjno-wysokościowych umieszcza się również informacje o naziemnych, podziemnych i nadziemnych sieciach zbrojeniowych.

Wykonujemy wszystkie rodzaje map geodezyjnych. Mamy wieloletnie doświadczenie w sporządzaniu map zasadniczych oraz map sytuacyjno-wysokościowych. W celu ustalenia szczegółów współpracy oraz ceny zapraszamy do kontaktu!

Kontakt

lokalizacja Siedziba firmy
81-173 Gdynia,
Benisławskiego 17c/8
lokalizacja Biuro
81-188 Gdynia
Unruga 36/11
telefon Telefon: 502 043 109
E-mail: jciszelski@wp.pl

Zachęcamy do zapoznania się z ofertę i kontaktu
telefonicznego bądź drogą mailową. Chętnie udzielimy
odpowiedzi na postawione pytania.

Formularz kontaktowy